REJESTRACJA OSÓB ZAINTERESOWANYCH UDZIAŁEM W BADANIU ODBYWA SIĘ POPRZEZ FORMULARZ INTERNETOWY, DOSTĘPNY PONIŻEJ. ZANIM JEDNAK SIĘ ZAREJESTRUJESZ, ZAPOZNAJ SIĘ Z NINIEJSZĄ STRONĄ.

—>>> KLIKNIJ ABY WYPEŁNIĆ FORMULARZ REJESTRACYJNY! <<<—-

***

UWAGA! Jeśli pomimo dokonanej rejestracji w ciągu 5 dni nie otrzymałeś/aś informacji z potwierdzeniem Twojego zgłoszenia z adresu eeglab.ukw@gmail.com, napisz do nas na ten adres. Jeśli nie otrzymałeś/aś potwierdzenia od nas, oznacza to, że nie posiadamy Twoich informacji kontaktowych i nie będziemy mieli możliwości poinformować Ciebie o kwalifikacji do badania.

***

Kto może wziąć udział w projekcie?

Do udziału w projekcie zapraszamy osoby w wieku od 20 do 35 lat, które zechciałyby przez okres kilku tygodni co dwa, trzy dni potrenować swoje funkcje poznawcze i pozwolą na przeprowadzenie kontrolnych badań EEG. Całość jest całkowicie bezbolesna i bardzo interesująca.

UWAGA! Jeśli jesteś na I roku studiów i nie masz jeszcze ukończonych 20 lat, a jesteś zainteresowany/na udziałem w badaniu, zarejestruj się, korzystając z formularza mimo wszystko. Rekrutacja osób badanych potrwa ponad rok. Możesz wziąć udział za kilka miesięcy, gdy skończysz 20 lat.

Na czym polega udział w badaniu?

Uczestnictwo w projekcie zakłada udział w kilku etapach. Najpierw osoba poddawana jest badaniom z wykorzystaniem aplikacji komputerowych, ale bez EEG. Zadaniem osoby badanej jest wykonać kilka krótkich zadań mierzących m.in. pamięć, wyobraźnię przestrzenną czy też wiedzę językową. Stosowane są też testy typu papier-ołówek. Na tym etapie osoba badana wypełnia również kwestionariusz socjodemograficzny. Zawiera on pytania m.in. o wiek, płeć czy wielkość miejscowości pochodzenia.

Kolejny etap to losowy przydział do grupy. Komputer przydziela osobę uczestniczącą w badaniu do jednej z czterech grup.

Etap treningowy składa się z dziesięciu sesji treningowych, które będą przeprowadzane z wykorzystaniem specjalnie zaprogramowanych w tym celu aplikacji komputerowych. Czas treningu uzależniony będzie od jego rodzaju (grupy badanej). Spotkanie treningowe będą odbywały się co 2, 3 dni. Dodatkowo, przed I, po V i po X sesji treningowej osoba badana przejdzie badanie EEG, polegające na wykonaniu tego samego treningu, lecz przy jednoczesnej rejestracji sygnału EEG na powierzchni głowy. W tym celu wykorzystuje się specjalny czepek elektrodowy. Elektrody jedynie odczytują napięcie obecne na skórze głowy, nie generują jakichkolwiek fal lub prądów.

Ostatnie dwie fazy projektu to tzw. pomiary odroczone. By sprawdzić czy zmiany w sygnale EEG spowodowane treningiem utrzymują się w czasie, konieczne jest powtórzenie pomiarów po trzech i sześciu miesiącach od zaprzestania treningów.

Uczestnictwo w badaniach naukowych to nie tylko dobra zabawa, ale dla wielu ciekawe doświadczenie oraz możliwość osobistego przyczynienia się do rozwoju nauki w Polsce. Uczestnicząc w badaniach wspierasz też rozwój bydgoskiej psychologii.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie jesteś pewny/a czy możesz wziąć udział lub masz jakiekolwiek obawy, napisz do nas. Adres znajdziesz w zakładce kontakt.

—>>> KLIKNIJ ABY WYPEŁNIĆ FORMULARZ REJESTRACYJNY! <<<-